Політика конфіденційності

Вступ

Користуючись Uber, ви довіряєте нам свою інформацію. Ми прагнемо виправдати вашу довіру. Для цього ми насамперед допоможемо вам зрозуміти нашу політику конфіденційності.

У цій політиці зазначено, яку інформацію ми збираємо, способи її використання та розкриття третім особам, а також доступні вам варіанти вибору щодо цієї інформації. Радимо прочитати також наш документ Privacy Overview, у якому зібрано основні моменти наших правил, зокрема відомості про те, яку інформацію ми збираємо, коли ми її збираємо та як використовуємо.

Востаннє оновлено: 25 травня 2018 року

Дата набуття чинності: 25 травня 2018 року

Download Previous Policy

Збір і використання даних

Сфера дії
КОРОТКА ДОВІДКА

Ця політика поширюється на всіх користувачів сервісів Uber по всьому світу, зокрема користувачів додатків, веб-сайтів, функцій або інших сервісів Uber.

У цій політиці зазначено, як Uber і афілійовані компанії збирають і використовують персональні дані, потрібні для надання послуг. Ця політика поширюється на всіх користувачів наших додатків, веб-сайтів, функцій і сервісів будь-де у світі, якщо це не суперечить окремій політиці конфіденційності (наприклад, Uber Freight Privacy Policy). Ця політика поширюється на зазначені далі категорії користувачів.

 • Клієнти: користувачі, які замовляють або отримують послуги перевезення.
 • Водії: користувачі, які надають послуги перевезення самостійно або через компанію-партнера.
 • Отримувачі доставки: користувачі, які замовляють доставку їжі або інших товарів.
 • Кур’єри-партнери: користувачі, які надають послуги доставки.

Ця політика також поширюється на користувачів, які надають компанії Uber інформацію внаслідок заявки на використання наших сервісів або чию інформацію внаслідок використання своїх сервісів компанія Uber отримує іншим способом (наприклад, контактні дані осіб, пов’язаних із ресторанами-партнерами Uber Eats). Усі, на кого поширюється ця політика, називаються в ній “користувачами”.

На аспекти цієї політики поширюється чинне законодавство регіонів, у яких працює Uber. Це означає, що ця політика чинна в певній країні або регіоні, лише якщо не суперечить місцевому законодавству. Якщо у вас виникли запитання стосовно чинності політики у вашій країні чи регіоні, зверніться до нас.

Володілець даних
КОРОТКА ДОВІДКА

Uber надає послуги користувачам по всьому світу. Якщо ви користувач зі США, за обробку ваших даних відповідає компанія Uber Technologies, Inc. Якщо ви користуєтеся нашими сервісами в Європейському Союзі або деінде, за обробку даних відповідає компанія Uber B.V.

Ми обробляємо особисту інформацію на території Сполучених Штатів і поза її межами.

Якщо ви живете в США, власником даних щодо відомостей, які ви надаєте компанії Uber або які збирають компанія Uber чи її афілійовані особи, є:

 

Uber Technologies, Inc.
1455 Market Street
San Francisco, California, 94103

 

Якщо ви живете в Європейському Союзі або іншому місці, за обробку даних відповідає

 

Uber B.V.
Mr. Treublaan 7, 1097 DP
Amsterdam, the Netherlands.

 

Запитання, коментарі й скарги щодо поводження компанії Uber з особистими даними можна надіслати службі із захисту даних Uber here.

Ми обробляємо особисту інформацію на території Сполучених Штатів і поза її межами. Uber передає інформацію користувачів поза межі Сполучених Штатів відповідно до процедури, затвердженої чинним законодавством.

Для користувачів у Аргентині: Агентство з доступу до публічної інформації як регуляторний орган згідно із законом 25.326 несе відповідальність за отримання скарг і звітів, надісланих суб’єктами даних, які вважають, що їхні права постраждали внаслідок порушення місцевого законодавства із захисту даних.

Інформація, яку ми збираємо
КОРОТКА ДОВІДКА

Компанія Uber збирає зазначені далі відомості.

 • Інформація, яку ви надаєте Uber (наприклад, під час створення облікового запису Uber).
 • Інформація, яка створюється під час користування нашими сервісами (наприклад, дані про місцезнаходження, використання та пристрій).
 • Інформація з інших джерел (наприклад, від партнерів Uber і третіх осіб, які використовують API Uber).

Компанія Uber сама або через посередників збирає зазначену далі інформацію.

 1. Надану вами інформацію

Вона включає зазначені далі відомості.

 • Дані профілю користувача. Ми збираємо інформацію, указану під час створення або зміни облікового запису Uber. Це може бути: ваше ім’я, адреса електронної пошти, номер телефону, ім’я та пароль для входу в обліковий запис, адреса, платіжні або банківські відомості (зокрема, пов’язані дані для підтвердження платежів), дані офіційних посвідчень особи (номер соціального страхування, посвідчення водія або паспорт), якщо цього вимагає закон, дата народження, фотографія та підпис. До цієї інформації також належать дані про транспортний засіб або страхування водіїв. Крім того, передаються налаштування вашого облікового запису Uber.

 • Відомості про перевірку особистих даних. Ми можемо збирати відомості про перевірку особистих даних, якщо ви зареєструвалися як водій або кур’єр-партнер Uber. Можуть передаватися записи про стаж водіння чи судимості (якщо дозволено законодавством). Uber може доручити збір інформації посередникам від свого імені.

 • Демографічні дані. Ми можемо збирати ваші демографічні дані, зокрема отримані через опитування користувачів. У деяких країнах ми можемо також отримати демографічну інформацію про вас від третіх осіб.

 • Матеріали користувачів. Ми можемо збирати інформацію, отриману під час ваших звернень до служби підтримки Uber, виставлення оцінок, надсилання позитивних відгуків про інших користувачів чи інших звернень до Uber.

 1. Інформація, яка створюється під час користування нашими сервісами

Вона включає зазначені далі відомості.

 • Інформація про місцезнаходження

  Ми можемо збирати точні або орієнтовні дані про ваше місцезнаходження, визначені за допомогою GPS, Wi-Fi або IP-адреси. Це залежить від того, який сервіс Uber ви використовуєте, і від налаштувань додатка або пристрою.

  • Якщо ви водій або кур’єр-партнер, Uber збирає інформацію про місцезнаходження, отриману під час роботи додатка Uber в активному (коли додаток відкритий і відображається на екрані) або фоновому (коли додаток відкритий, але на екрані не відображається) режимі.
  • Якщо ви пасажир і надали додатку дозвіл обробляти дані про місцезнаходження, Uber збирає їх, коли додаток Uber працює в активному режимі. У певних регіонах Uber також збирає цю інформацію, коли додаток Uber працює у фоновому режимі, якщо це дозволено в налаштуваннях додатка або пристрою.
  • Пасажири та отримувачі доставки можуть користуватися додатком Uber, заборонивши збір даних про місцезнаходження. У цьому випадку функціональність додатка Uber може бути обмежено. Наприклад, вам доведеться вручну вказувати адресу посадки. Крім того, ми отримуємо інформацію про місцезнаходження від водіїв-партнерів під час поїздки та пов’язуємо її з вашим обліковим записом, навіть якщо ви не дозволили Uber збирати дані про ваше місцезнаходження.
 • Інформація про транзакції

  Ми збираємо дані про транзакції, пов’язані з вашим використанням наших сервісів, зокрема тип замовлених або наданих послуг, деталі замовлення, інформацію про доставку, дату й час надання послуги, суму транзакції, подолану відстань і спосіб оплати. Крім того, ми можемо пов’язати ваше ім’я з людиною, яка скористається вашим промокодом.

 • Інформація про використання

  Ми збираємо інформацію про ваше користування нашими сервісами. Вона включає дані про дату й час доступу, використані функції додатка чи переглянуті сторінки, помилки додатка та інші дії системи, тип браузера, сторонні сайти або сервіси, які ви використовували перед нашими сервісами. Інколи ми збираємо цю інформацію через файли cookie, піксельні теги та схожі технології, які створюють і використовують унікальні ідентифікатори. Докладніше про ці технології: Cookie Statement.

 • Інформація про пристрій

  Ми можемо збирати інформацію про пристрої, за допомогою яких ви отримуєте доступ до наших послуг, зокрема про моделі пристроїв, IP-адресу пристрою, операційні системи та їхні версії, програмне забезпечення, імена та версії файлів, бажані мови, унікальні ідентифікатори пристроїв, рекламні ідентифікатори, серійні номери, інформацію про рух пристрою, а також відомості про мобільні мережі.

 • Дані про комунікацію

  Користувачі Uber можуть взаємодіяти одне з одним через додатки, веб-сайти та інші сервіси Uber. Наприклад, водії та клієнти, кур’єри-партнери та отримувачі можуть надсилати повідомлення чи телефонувати одне одному (у певних країнах їхні телефонні номери приховуються). Для цього Uber збирає певні дані про виклики чи повідомлення: їхні дату й час, а також уміст. Uber може використовувати ці дані для підтримки користувачів (зокрема, для вирішення суперечок між користувачами), з міркувань безпеки, аналітики та покращення продуктів і сервісів.

  1. Інформація зі сторонніх джерел

Включає зазначені далі відомості.

 • Відгуки користувачів, як-от оцінки чи позитивні відгуки.

 • Дані, надані користувачами в рамках програми рекомендацій.

 • Замовлення користувачами послуг для вас або від вашого імені.

 • Надані користувачами або іншими особами дані через скарги або суперечки.

 • Дані від бізнес-партнерів Uber, за допомогою яких ви створюєте або використовуєте обліковий запис Uber: постачальники систем оплати, соціальні мережі, сервіси музики на замовлення, додатки чи веб-сайти, які використовують API Uber або чиї API-інтерфейси використовує Uber (наприклад, під час замовлення поїздки через Google Maps).

 • Дані від постачальників послуг страхування (якщо ви водій або кур’єр-партнер).

 • Дані від постачальників фінансових послуг (якщо ви водій або кур’єр-партнер).

 • Дані від транспортних компаній (якщо ви водій, який користується нашими сервісами за допомогою облікового запису, пов’язаного з такою компанією).

 • Дані власника облікового запису Uber для бізнесу або сімейного профілю Uber, який ви використовуєте.

 • Дані з публічних джерел.

 • Дані від постачальників рекламних послуг.

  Uber може об’єднувати отримані з цих джерел дані з уже наявними.

Як ми використовуємо вашу інформацію
КОРОТКА ДОВІДКА

Компанія Uber збирає та використовує інформацію для забезпечення зручності та надійності перевезення, доставки та надання інших продуктів і послуг. Ми також використовуємо зібрану інформацію для таких цілей:

 • підвищення безпеки та захисту наших користувачів і сервісів;
 • підтримка клієнтів;
 • дослідження та розробка;
 • забезпечення зв’язку з нами або між користувачами;
 • проведення промоакцій або конкурсів;
 • у зв’язку з процесуальними діями.

Компанія Uber не продає ваші дані та не надає їх третім особам для використання в цілях прямого маркетингу.

Uber використовує зібрану інформацію для зазначених далі цілей.

 1. Надання сервісів і функцій

Uber використовує зібрану інформацію для персоналізації, підтримки та покращення якості наших продуктів і сервісів. Ми використовуємо інформацію для зазначених далі цілей.

 • Створення та оновлення облікового запису.
 • Підтвердження особи.
 • Надання послуг із перевезення, доставки тощо. Ми автоматично обробляємо вашу інформацію для роботи функції “Dynamic Pricing“, яка визначає вартість поїздки на основі перемінних чинників, як-от орієнтовного часу й відстані поїздки за передбаченим маршрутом, прогнозованих дорожніх умов і кількості пасажирів і водіїв, які користуються Uber у певний момент.
 • Обробка або спрощення платежів за наші сервіси.
 • Пропонування, отримання, надання або спрощення страхових чи фінансових послуг, пов’язаних із нашими сервісами.
 • Відстеження поїздки чи доставки.
 • Робота функцій, завдяки яким можна обмінюватись інформацією з іншими людьми, наприклад надсилати позитивні відгуки про водіїв, запрошувати друга до Uber, розділяти тариф або повідомляти орієнтовний час прибуття.
 • Робота функцій, завдяки яким можна персоналізувати обліковий запис, наприклад створити закладки для улюблених місць і швидко отримати доступ до попередніх місць призначення.
 • Робота функцій “Accessibility“, завдяки яким нашими сервісами можуть користуватися люди з обмеженими можливостями. Наприклад, водії з вадами слуху можуть повідомляти про це клієнтів, приймати від них лише текстові повідомлення, а також візуальні, а не звукові, сповіщення про замовлення поїздок.
 • Проведення внутрішніх робочих операцій для надання наших сервісів, зокрема виправлення програмних помилок і помилок у роботі програм, аналіз даних, тестування, дослідження, контроль і аналіз діяльності та використання сервісів.
 1. Безпека та захист

Ми використовуємо ваші дані з міркувань безпеки, захисту та цілісності наших сервісів, а також користувачів. Приклади використання наведено далі.

 • Періодичні перевірки водіїв і кур’єрів-партнерів, перш ніж вони зможуть користуватися нашими сервісами, зокрема перевірки особистих даних (відповідно до законодавства), щоб запобігти використанню наших сервісів ненадійними водіями.
 • Використання інформації, зібраної з пристроїв водіїв, щоб виявляти небезпечне водіння, наприклад перевищення швидкості, різке гальмування чи прискорення, а також щоб попереджати водіїв про небезпеку такої поведінки.
 • Функція перевірки особи в реальному часі: перш ніж вийти на лінію, водію потрібно надіслати селфі. У такий спосіб ми переконуємося, що додатком користується власник облікового запису Uber, а також запобігаємо шахрайству й допомагаємо захистити наших користувачів.
 • Використання даних про пристрій, місцезнаходження, профіль, використання додатка тощо, щоб виявляти й вирішувати випадки шахрайства та небезпечних дій, а також запобігати їм. Ми обробляємо таку інформацію (у певних країнах), щоб виявити моделі поведінки, які вказують на шахрайство або небезпеку. До цих даних можуть належати відомості, отримані від третіх осіб. У певних випадках така поведінка може призвести до автоматичної деактивації облікового запису. Користувачі в ЄС мають право заборонити обробку такої інформації. Докладніше про це див. розділ II.I.1.d.
 • Використання оцінок як мотивації для вдосконалення та підстави для деактивації облікових записів користувачів з оцінками нижче рівня, установленого для їхнього регіону. Ми автоматично обчислюємо дані та деактивуємо облікові записи. Користувачі в ЄС мають право заборонити обробку такої інформації. Докладніше про це див. розділ II.I.1.d.
 1. Служба підтримки

Uber використовує зібрану інформацію (зокрема, записи розмов зі службою підтримки після відповідного повідомлення та отримання згоди на це), щоб вирішувати питання, з якими ви завертаєтеся до служби підтримки. Наприклад:

 • передавання питань відповідному співробітнику служби підтримки;
 • з’ясування й усунення проблем, які у вас виникли;
 • моніторинг і покращення роботи служби підтримки.
 1. Дослідження та розробки

Ми можемо використовувати зібрану інформацію для тестування, дослідження, аналізу та розробки продуктів. У такий спосіб ми покращуємо безпеку та захист сервісів, розробляємо нові функції та продукти, надаємо фінансові та страхові рішення, пов’язані з нашими сервісами.

 1. Комунікація між користувачами

Uber використовує зібрану інформацію, щоб користувачі мали можливість спілкуватися між собою. Наприклад, водій-партнер може надіслати текстове повідомлення або зателефонувати клієнту, щоб підтвердити місце посадки, а працівник ресторану або кур’єр-партнер може зателефонувати одержувачу доставки, щоб повідомити інформацію про замовлення.

 1. Повідомлення від Uber

Uber може використовувати зібрану інформацію, щоб надсилати вам повідомлення про продукти, сервіси, промоакції, дослідження, опитування, новини, оновлення та заходи.

Крім того, Uber може використовувати інформацію, щоб рекламувати й організовувати конкурси й лотереї, виплачувати виграші й вручати призи, а також надсилати відповідні повідомлення та контент про наші сервіси й сервіси наших ділових партнерів. Ви можете отримувати такі повідомлення залежно від відомостей у вашому профілі Uber. Користувачі в ЄС мають право заборонити обробку такої інформації. Докладніше про це див. розділ II.I.1.d.

Крім того, Uber може використовувати інформацію, щоб повідомляти користувачів про вибори, голосування, референдуми та інші політичні й неполітичні заходи, які мають відношення до наших сервісів.

 1. Процесуальні дії та юридичні вимоги

Ми можемо використовувати зібрану інформацію, щоб розслідувати та вирішувати скарги й суперечки, пов’язані з використанням сервісів Uber, у будь-який дозволений законом спосіб або на вимогу регулюючих органів, державних установ чи для відповіді на офіційний запит.

Файли cookie та сторонні технології
КОРОТКА ДОВІДКА

Компанія Uber та її партнери використовують файли cookie та інші технології ідентифікації в додатках, веб-сайтах, електронних листах і рекламних оголошеннях в Інтернеті для цілях, описаних у цій Політиці.

Файли cookie – це маленькі текстові файли, які зберігаються в браузері або на пристрої веб-сайтами, додатками, онлайн-ресурсами та рекламними оголошеннями. Uber використовує файли cookie та аналогічні технології для зазначених далі цілей.

 • Підтвердження особи користувачів
 • Запам’ятовування користувацьких уподобань і налаштувань
 • Визначення популярності контенту
 • Проведення рекламних кампаній і визначення їхньої ефективності
 • Аналіз трафіку сайтів і тенденцій, а також загальне розуміння поведінки в мережі та інтересів людей, які взаємодіють із нашими сервісами Крім того, ми можемо дозволити іншим сторонам надавати нам послуги статистичної оцінки аудиторії та аналітики, розміщувати рекламні оголошення від нашого імені в Інтернеті, відстежувати ефективність таких рекламних оголошень і повідомляти нам про неї. Ці сторони можуть використовувати файли cookie, веб-маяки, комплекти SDK та інші технології для ідентифікації вашого пристрою, коли ви відвідуєте наш або інший сайт і користуєтеся нашими або іншими сервісами. Ознайомтеся з нашим документом (Cookie Statement), щоб дізнатися більше про те, як ми використовуємо файли cookie та інші технології, описані в цьому розділі, зокрема ваші права стосовно таких технологій.
Поширення та розкриття інформації
КОРОТКА ДОВІДКА

Для роботи певних продуктів, сервісів і функцій Uber нам потрібно передавати вашу інформацію іншим користувачам або за вашим запитом. Ваші відомості можуть надаватись афілійованим або дочірнім організаціям і бізнес-партнерам, а також для вирішення правових питань у разі скарг або суперечок.

Uber може надавати зібрану інформацію зазначеним далі сторонам.

 1. Інші користувачі
 • Наприклад, ми можемо повідомити водію ім’я клієнта, його середню оцінку від інших водіїв, місце посадки та/або висадки. Якщо ви розділяєте поїздку UberPool з іншим користувачем, ми можемо повідомити йому ваше ім’я та місце посадки та/або висадки.

 • Ми можемо повідомити клієнтам ім’я водія чи кур’єра-партнера та показати його фотографію; виробника, модель, колір, номерний знак і фотографію транспортного засобу; місцезнаходження; середню оцінку від інших клієнтів; загальну кількість поїздок; тривалість партнерства з Uber; контактні дані (залежно від чинного законодавства). Якщо ви заповните профіль водія, ми можемо передавати інформацію в ньому, зокрема надані вами відомості та позитивні відгуки про вас від інших клієнтів. Клієнт чи отримувач доставки також отримає квитанцію, що містить відомості, як-от розбивку стягнутих сум, ваше ім’я та фото, а також карту вибраного маршруту.

 1. За вашим запитом

Ми можемо надавати вашу інформацію зазначеним далі сторонам.

 • Інші користувачі за вашим запитом. Наприклад, за таким запитом ми можемо повідомити вашим друзям ваш орієнтовний час прибуття та місцезнаходження або відомості про поїздку, якщо ви розділили тариф із другом.

 • Бізнес-партнери Uber. Наприклад, Uber може надавати вашу інформацію третім сторонам, якщо ви замовили послугу через їхню партнерську або рекламну пропозицію. Це можуть бути, наприклад, інші додатки або веб-сайти, які використовують наші API, постачальники транспортних засобів, транспортні служби, API-інтерфейси або сервіси, які ми використовуємо, бізнес-партнери, разом із якими Uber проводить промоакцію, конкурс або надає спеціальні послуги.

 1. Інформація у відкритому доступі, коли ви розміщуєте контент на публічному форумі

Ми цінуємо відгуки користувачів, зокрема, опубліковані у відкритих джерелах, наприклад блогах Uber, соціальних мережах і певних каналах нашої мережі. Коли ви спілкуєтеся з нами за допомогою таких каналів, ваші повідомлення можуть бути доступні широкому загалу.

 1. Власники облікових записів Uber, до яких у вас є доступ

Якщо ваш профіль пов’язано з профілем третьої сторони, ми можемо передавати його власнику інформацію про ваші поїздки. Ми можемо передавати таку інформацію, якщо ви:

 • користувач, що використовує профіль Uber для бізнесу роботодавця або здійснює поїздки, замовлені через Uber Central;
 • водій, що використовує обліковий запис, який належить компанії-партнеру з перевезень;
 • користувач, що здійснює поїздку, замовлену другом або за допомогою сімейного профілю;
 • кур’єр-партнер, що заміняє іншого кур’єра-партнера (лише у Великій Британії).
 1. Дочірні або афілійовані компанії Uber

Ми передаємо інформацію нашим афілійованим і дочірнім компаніям, які допомагають нам надавати послуги або обробляють дані від нашого імені. Наприклад, Uber обробляє та зберігає в Сполучених Штатах інформацію від імені своїх міжнародних афілійованих і дочірніх компаній.

 1. Постачальники послуг і бізнес-партнери Uber

Uber може надавати інформацію своїм посередникам, консультантам, партнерам із маркетингу, дослідницьким фірмам та іншим постачальникам послуг або бізнес-партнерам. Приклади наведено далі.

 • Постачальники систем оплати та обробки платежів.

 • Постачальники послуг перевірки особистих даних (лише для водіїв і кур’єрів-партнерів).

 • Постачальники хмарних сховищ.

 • Маркетингові партнери та постачальники маркетингових платформ.

 • Постачальники послуг аналізу даних.

 • Партнери з дослідження, зокрема ті, хто проводить опитування або дослідження разом з Uber або від нашого імені.

 • Постачальники послуг, які допомагають Uber посилити безпеку та захист наших додатків.

 • Консультанти, адвокати, бухгалтери та інші спеціалісти.

 • Партнери-власники автопарків.

 • Страхові та фінансові партнери.

 • Аеропорти.

 • Яндекс.Таксі та інші місцеві постачальники послуг.

 • Ресторани-партнери.

 • Постачальники автомобільних послуг або сторонні постачальники транспортних засобів.

 1. Вирішення правових питань у разі судового провадження

Uber може передавати інформацію, якщо цього вимагає чинне законодавство, регулюючі органи, чинний договір, запит від державних органів або якщо це необхідно з міркувань безпеки або подібних причин.

Ми можемо надавати інформацію правоохоронним органам, представникам державних установ чи аеропортів (якщо цього вимагають правила аеропорту для роботи на його території) або третім сторонам, якщо це необхідно для дотримання наших Умов використання, угод із користувачами та інших правил, захисту прав чи власності Uber або прав, власності чи безпеки інших користувачів або у випадку скарг чи суперечок, пов’язаних із використанням наших сервісів. Якщо ви користуєтеся кредитною карткою, яка вам не належить, згідно із законом ми можемо надавати власнику картки інформацію, зокрема про ваші поїздки.

Крім того, ми повинні надавати вашу інформацію іншим сторонам унаслідок або під час переговорів щодо злиття, продажу активів компанії, консолідації, реструктуризації, фінансування або покупки всієї або будь-якої частини нашої компанії.

Докладніше див. Uber’s Guidelines for Law Enforcement Authorities.

 1. З вашого дозволу

Uber може передавати вашу інформацію, не зазначену в цій політиці, якщо ви надали на це згоду у відповідь на наш запит.

Зберігання та видалення інформації
КОРОТКА ДОВІДКА

Uber зберігає дані профілю користувача та іншу інформацію, поки ви не видалите свій обліковий запис Uber.

Uber зберігає інформацію про транзакції, місцезнаходження, використання та інші відомості впродовж 7 років відповідно до регуляторних, податкових, страхових та інших вимог у тих регіонах, у яких здійснює свою діяльність. Після цього Uber видаляє цю інформацію або особисті дані з неї відповідно до чинного законодавства.

Користувачі можуть надіслати запит на видалення своїх облікових записів будь-коли. Коли компанія Uber отримує такий запит, то видаляє всю інформацію, яку не зобов’язана зберігати, і обмежує доступ до інформації, яку зберігати зобов’язана, або її використання.

Uber необхідні відомості в профілях користувачів для надання послуг. Компанія зберігає їх, поки ви користуєтесь обліковим записом Uber.

Uber зберігає певну інформацію, зокрема дані про транзакції, місцезнаходження, пристрій і використання, упродовж принаймні 7 років відповідно до регуляторних, податкових, страхових та інших вимог у тих регіонах, у яких здійснює свою діяльність. Коли ця інформація більше не потрібна для надання послуг Uber, підтримки користувачів, покращення роботи продуктів чи інших робочих потреб, Uber обмежує доступ до такої інформації або її використання в цілях, що не стосуються виконання цих вимог або безпеки, виявлення шахрайства й запобігання йому.

Ви будь-коли можете надіслати запит на видалення облікового запису за допомогою меню “Налаштування конфіденційності” в додатку Uber або на сайті Uber (клієнти й отримувачі доставки here, а водії та кур’єри-партнери here.

Коли компанія Uber отримує такий запит, то видаляє всю інформацію, яку не зобов’язана зберігати. За певних обставин Uber може не видалити ваш обліковий запис, наприклад якщо у вас є заборгованість або не вирішена скарга. Після вирішення проблеми з видаленням Uber видалить ваш обліковий запис, як описано вище.

Uber також може зберігати певну інформацію, якщо вона необхідна для законних бізнес-інтересів, наприклад для запобігання шахрайству або покращення безпеки та захисту користувачів. Наприклад, якщо Uber деактивує обліковий запис користувача через небезпечну поведінку або з міркувань безпеки, компанія може зберігати певну інформацію про цей обліковий запис, щоб цей користувач не зареєстрував новий обліковий запис Uber у майбутньому.

Інформація спеціально для користувачів із ЄС
КОРОТКА ДОВІДКА

З 25 травня 2018 р. на обробку особистих даних користувачів у межах Європейського Союзу поширюється Загальний регламент ЄС про захист даних (GDPR).

Цей розділ містить коротку інформацію про підстави, на основі яких Uber обробляє особисту інформацію відповідно до GDPR, а також про права користувачів із ЄС стосовно того, як компанія Uber поводиться з їхньою особистою інформацією.

З 25 травня 2018 р. на обробку особистих даних користувачів у межах Європейського Союзу поширюється EU General Data Protection Regulation (‘GDPR’). Цей розділ містить інформацію про права користувачів із ЄС і обов’язки Uber відповідно до цього регламенту.

1. Права користувачів із ЄС

Якщо ви користувач Uber із ЄС, ви маєте зазначені далі права стосовно того, як компанія Uber поводиться з вашою особистою інформацією. Щоб користуватися цими правами, перегляньте відомості нижче або надішліть запит here.

Користувачі поза межами ЄС можуть також надіслати запит на пояснення, коригування, видалення або копіювання їхніх особистих даних here.

 • a. Пояснення й копіювання даних

  • Ви маєте право надіслати запит на пояснення інформації про вас у розпорядженні Uber, а також про те, як Uber її використовує.

  • Ви також маєте право отримати копію інформації, яку збирає про вас Uber, якщо її зібрано за вашої згоди або вона необхідна Uber для надання замовлених вами послуг.

 • b. Коригування

  • Якщо, на вашу думку, інформація про вас у розпорядженні Uber неточна, ви маєте право надіслати запит на коригування цієї інформації. Перегляньте розділ “Пояснення, копіювання й коригування” нижче, щоб дізнатися більше про коригування або надсилання запита на коригування ваших даних.
 • c. Видалення

  • Користувачі можуть надіслати запит на видалення своїх облікових записів будь-коли. Користувачі можуть надіслати запит на видалення за допомогою меню “Налаштування конфіденційності” в додатку Uber або на сайті Uber (клієнти й замовники here, а водії та кур’єри-партнери here). Ми можемо зберігати певну інформацію про вас відповідно до вимог законодавства або для підприємницьких цілей, дозволених законом.

  • Перегляньте розділ “Зберігання й видалення інформації” вище, щоб дізнатися більше про правила Uber щодо зберігання й видалення даних.

 • d. Незгода й скарги

  • Користувачі в ЄС мають право не погоджуватися з обробкою Uber особистих даних, зокрема для маркетингових цілей на основі профілювання та/або автоматизованого прийняття рішень. Uber може й надалі обробляти вашу інформацію, незважаючи на вашу незгоду, наскільки це дозволено Загальним регламентом захисту даних.

  • Користувачі в ЄС також мають право подавати скаргу щодо того, як Uber поводиться з вашими особистими даними, до Autoriteit Persoonsgegevens, голландської організації з нагляду за дотриманням законодавства про захист особистих даних. Контактні дані організації:

   Autoriteit Persoonsgegevens

   Postbus 93374

   2509 AJ DEN HAAG

   (+31) – (0)70 – 888 85 00

  • Контактна особа, якій можна надсилати запитання, коментарі або скарги: Uber’s Data Protection Officer.

  2. Підстави для обробки інформації

Загальний регламент захисту даних зобов’язує компанії обробляти особисті дані користувачів із ЄС лише на певних законних підставах. Як зазначено нижче, Uber обробляє інформацію користувачів із ЄС на основі однієї чи кількох законних підстав, описаних у Загальному регламенті захисту даних.

 • a. Обробка інформації необхідна для надання послуг і функцій, якими ви бажаєте користуватися

  • Uber має збирати й використовувати певні дані, щоб надавати послуги. Далі наведено інформацію, яка використовується.

   • Дані профілю користувача, необхідні для створення й підтримки облікового запису, зокрема для підтвердження особи, можливості зв’язуватися з вами щодо поїздок, замовлень або облікових записів, а також стягнення плати й отримання заробітку.

   • Відомості про перевірку особистих даних, необхідні для того, щоб водії могли надавати послуги перевезення за допомогою додатка Uber.

   • Відомості про місцезнаходження водія, необхідні для того, щоб знаходити клієнтів для водіїв, відстежувати статус поїздок і пропонувати маршрут.

   • Дані про транзакції, необхідні для створення й оновлення відомостей про послуги Uber, якими ви користуєтеся.

   • Відомості про використання, необхідні для підтримання, оптимізації й покращення послуг Uber, а також для того, щоб визначати (іноді разом з іншою інформацією) розмір заохочень, з’єднувати водіїв і клієнтів, розраховувати вартість поїздок і заробіток водіїв.

  • Збирання й використання цієї інформації необхідне для користування додатками Uber.

 • b. Обробка даних необхідна для захисту основних інтересів наших користувачів або інших сторін

  • Uber може обробляти особисту інформацію, зокрема передавати дані правоохоронним органам, якщо існує загроза безпеці користувачів або інших сторін.
 • c. Обробка даних необхідна для забезпечення законних інтересів Uber

  • Uber збирає й використовує особисту інформацію, наскільки це дозволено з урахуванням законних інтересів компанії. Інформація збирається та використовується з низки причин.

   • Щоб підтримувати й посилювати безпеку користувачів. Наприклад, ми збираємо інформацію під час перевірки особистих даних (якщо це дозволено законодавством), щоб ненадійні користувачі не могли надавати свої послуги за допомогою наших додатків. Ми також використовуємо особисту інформацію, щоб запобігти неприйнятній або небезпечній поведінці користувачів під час користування нашими послугами, наприклад зберігаючи дані заблокованих користувачів, щоб вони більше не змогли користуватися додатками Uber. Ми також послуговуємось інформацією про використання, щоб більше не підбирати клієнтів і водіїв, коли існує високий ризик виникнення конфліктної ситуації (наприклад, на них раніше скаржились інші користувачі).

   • Щоб запобігати шахрайству, пов’язаному з використанням наших послуг, виявляти його та боротися з ним. Наприклад, Uber використовує відомості про профіль, місцезнаходження, пристрій користувача, а також інформацію про використання, щоб виявляти та попереджати ситуації, коли користувачі намагаються ввести в оману Uber або інших користувачів.

   • Щоб повідомляти представників правоохоронних органів про злочини або загрозу громадській безпеці.

   • Щоб надавати підтримку користувачам.

   • Щоб покращувати якість наших послуг і розробляти нові. Це стосується, наприклад, визначення оптимальних місць посадки й висадки, рекомендації нових функцій, покращення навігації, а також удосконалення ціноутворення та підбору клієнтів і водіїв або замовників і кур’єрів-партнерів.

   • Для досліджень і аналітики. Це стосується, наприклад, аналізу тенденцій використання, щоб покращувати враження користувачів від нашої платформи, а також для підвищення безпеки наших послуг.

   • Для прямого маркетингу. Це стосується, наприклад, аналізу даних і визначення тенденцій, щоб маркетингові повідомлення відображали потреби користувачів.

   • Щоб забезпечувати виконання Умов використання Uber.

 • d. Обробка інформації необхідна для захисту законних інтересів інших осіб чи сторін

  • Uber збирає та використовує персональні дані в обсязі, потрібному для захисту інтересів інших осіб або громадськості. Це стосується, наприклад, надання інформації внаслідок правових або страхових вимог для захисту прав і безпеки інших.

  • Uber також може обробляти персональну інформацію, якщо це важливо для суттєвих громадських інтересів, на основі чинного законодавства.

 • e. Обробка потрібна для виконання юридичних зобов’язань Uber

  • Uber має виконувати законні вимоги тих юрисдикцій, у яких проводить свою діяльність. У рамках цих вимог нам потрібно збирати, обробляти, розкривати та зберігати ваші персональні дані. Наприклад, у багатьох містах і країнах діють законодавчі норми, відповідно до яких Uber потрібно збирати й зберігати інформацію про ваші поїздки, зберігати її впродовж тривалого часу та надавати її копію урядовим або іншим установам. Uber використовує вашу інформацію, щоб виконувати вимоги таких законів тією мірою, якою вони стосуються використання додатків Uber.

  • Uber також може надавати вашу інформацію правоохоронним органам або за запитом сторонніх осіб у судовому порядку. Докладніше про надання інформації можна дізнатися в таких документах Uber: Guidelines for Law Enforcement Authorities in the United StatesGuidelines for Law Enforcement Authorities Outside the United States і Guidelines for Third Party Data Requests.

 • f. Згода

  • Uber може збирати та використовувати вашу інформацію за вашою згодою. Ви можете відкликати свою згоду будь-коли. Якщо ви відкличете згоду, то не зможете користуватися нашими послугами або функціями, для яких потрібно збирати або використовувати відповідну інформацію.

  • Uber потрібна ваша згода для збирання та використання інформації, щоб покращувати свої сервіси, надавати додаткові послуги або функції, а також зв’язуватися з вами. Якщо ви користувач із ЄС, наведені нижче типи даних збираються або використовуються за вашої згоди.

   • Дані про місцезнаходження (для клієнтів)

   • Дані про місцезнаходження в реальному часі (для клієнтів)

   • Сповіщення: повідомлення про обліковий запис і поїздки

   • Сповіщення: знижки та новини

   • Accessibility

  • У розділі “Вибір і прозорість даних” нижче докладніше описано збирання та використання таких даних і процес надання чи відкликання згоди на це, а також описано, як додатки Uber працюватимуть, якщо ви відкличете згоду.

  • Uber також може збирати вашу персональну інформацію через добровільні опитування. Ваші відповіді в таких опитуваннях збираються за вашої згоди та видалятимуться, коли не будуть потрібні.

Вибір і прозорість

КОРОТКА ДОВІДКА

Uber надає вам засоби, щоб переглядати та контролювати інформацію, яку збирає Uber, зокрема:

 • налаштування конфіденційності в додатку;
 • дозволи пристрою;
 • сторінки з оцінками в додатку;
 • можливості відмови від маркетингових повідомлень.

Крім того, ви можете надіслати Uber запит на пояснення, копіювання або виправлення ваших даних.

A. НАЛАШТУВАННЯ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

У меню “Налаштування конфіденційності” додатка Uber для клієнтів можна вибрати, як надаватимуться дані про місцезнаходження та контакти, а також налаштувати мобільні сповіщення від Uber. Нижче описані ці налаштування, способи їх увімкнення чи змінення та наслідки їх вимкнення.

 • Інформація про місцезнаходження

  • Uber використовує служби визначення місцезнаходження на пристрої користувача, щоб замовити безпечну та надійну поїздку в потрібний момент було ще зручніше. Дані про місцезнаходження дають змогу покращувати обслуговування: посадки, навігацію та підтримку користувачів.

  • Ви можете будь-коли вимкнути/ввімкнути чи змінити параметри збирання Uber даних про місцезнаходження користувачів. Для цього потрібно відкрити меню “Налаштування конфіденційності” в додатку Uber або змінити налаштування вашого мобільного пристрою. Якщо ви вимкнете служби визначення місцезнаходження на пристрої, це вплине на роботу додатка Uber. Наприклад, вам доведеться самостійно вказувати місця посадки та висадки. Крім того, ми отримуємо інформацію про місцезнаходження від водіїв-партнерів під час поїздки та пов’язуємо її з вашим обліковим записом, навіть якщо ви не дозволили Uber збирати дані про ваше місцезнаходження.

 • Дані про місцезнаходження в реальному часі (пасажири)

  • Якщо ви ввімкнули на мобільному пристрої служби визначення місцезнаходження, ви можете дозволити Uber надавати дані про ваше місцезнаходження водію – від замовлення поїздки до її початку. У такий спосіб водію буде легше вас знайти.

  • Ви можете будь-коли ввімкнути чи вимкнути надання водію даних про місцезнаходження в меню “Налаштування конфіденційності” додатка Uber. Для роботи додатка Uber не потрібні служби визначення місцезнаходження, але без них водію буде складніше вас знайти.

 • Сповіщення: оновлення відомостей про обліковий запис і поїздки

  • Uber повідомляє користувачів про зміну статусу поїздки та даних облікового запису. Ці сповіщення – важлива складова роботи додатка Uber. Ви не можете їх вимкнути. Однак у меню “Налаштування конфіденційності” додатка Uber можна вибрати, як їх отримувати.
 • Сповіщення: знижки та новини

  • Uber може надсилати вам push-сповіщення про знижки та новини компанії. Ви можете будь-коли ввімкнути та вимкнути їх у меню “Налаштування конфіденційності” додатка Uber.

B. ДОЗВОЛИ ПРИСТРОЮ

Більшість мобільних платформ (iOS, Android тощо) визначають певні типи даних пристрою, які додатки не можуть використовувати без вашого дозволу. Механізм надання згоди залежить від платформи. Платформа iOS сповістить вас, коли додаток Uber уперше надішле запит на отримання доступу до певних типів даних, і дасть вам змогу прийняти або відхилити такий запит. Платформа Android сповістить вас про потрібні дозволи до першого використання додатка Uber, а саме використання додатка підтверджує вашу згоду.

C. ПЕРЕГЛЯД ОЦІНОК

Після поїздки водії та клієнти можуть поставити оцінку за шкалою від однієї до п’яти зірок, а також залишити відгук про поїздку. У такий спосіб контролюється поведінка як водіїв, так і клієнтів. Це забезпечує атмосферу поваги й безпеки для водіїв і клієнтів.

Оцінку клієнта можна переглянути в головному меню додатка Uber для клієнтів.

Оцінку водія можна переглянути на вкладці “Оцінки” додатка Uber для партнерів.

D. ПОЯСНЕННЯ, КОПІЇ ТА ВИПРАВЛЕННЯ

Ви можете надіслати в Uber запит на виконання зазначених далі дій.

 • Детальне пояснення щодо інформації про вас, яку зібрала компанія Uber, і мети її використання.

 • Отримання копії інформації про вас, яку зібрала компанія Uber.

 • Виправлення неточної інформації про вас, яку зібрала компанія Uber.

  Такі запити можна надсилати Uber тут.

  Крім того, ви можете змінити ім’я, номер телефону та електронну адресу, пов’язані з вашим обліковим записом, у меню “Налаштування” додатків Uber. У додатках Uber можна також переглянути журнал поїздок, замовлень і доставок.

E. ВІДМОВА ВІД МАРКЕТИНГОВИХ ПОВІДОМЛЕНЬ

Ви можете відмовитися від рекламних листів Uber тут. Крім того, відмовитися від розсилок та інших повідомлень Uber можна за посиланнями в них. Зверніть увагу, що навіть після вашої відмови ми можемо надсилати вам не пов’язані з рекламою листи, як-от квитанції за поїздки або сповіщення про ваш обліковий запис.

Оновлення цієї Політики

КОРОТКА ДОВІДКА

Ця політика може періодично оновлюватися.

Ця Політика періодично може оновлюватися. У разі внесення суттєвих змін ми повідомимо вас про них через додатки Uber або за допомогою інших засобів зв’язку, зокрема через електронну пошту. У межах, дозволених чинним законодавством, використання вами сервісів після отримання подібних повідомлень означає вашу згоду зі зміненою Політикою.

      Ми рекомендуємо вам періодично переглядати поточну Політику конфіденційності, щоб бути в курсі останніх змін. Попередні версії нашої Політики конфіденційності будуть також доступні для перегляду.